Основни препоръки при преработка на рапица

С нарастването си те прогризват отвори по листните петури, които постепенно се уголемяват, правят периферни нагризвания, а по-късно изяждат цялата листна петура, без главните нерви. След като завършат развитието си, лъжегъсениците се заравят в почвата и остават да зимуват.

Тези два имота се приближават по каменна пътека и в близост до центъра и всички съоръжения. И двете къщи са в разумно състояние, но се нуждаят от обновяване / обновяване. В допълнение към къщите има двоен гараж и много просторни стопански постройки

Голяма новина за Григор Димитров Берое се напълни с чужденци, още трима подписват с клуба Бивш отбор на Роналдо взе голямото дерби на Португалия Лудогорец с нов трансферен удар

, слънчоглед, лен, канарено семе … грах, сафлор, фий, елда, боб мунг, коноп, канарено семе, просо, рапица

Беларуско захарно цариградско грозде: описание и характеристики на сорта, засаждане и грижи със снимка

Обработка на почвата: Рапицата изисква фино троховидно почвено легло и всички усилия са насочени към това. След зимата обикновено почвите у нас са в оптимално състояние.

Семената на рапицата са много дребни и изискват твърдо легло. Валирането преди и по време на сеитбата спо мага за дружно поникване и съхранение на почвената влага.

Управление на остатъците от реколтата Управление на остатъците от реколтата

В такива случаи се прави превръзка около чуждото тяло като добре се фиксира. Всяко разместване може да причини болка и кръвотечение. Фиксирането се прави с марли и бинтове като се запълва разликата във височината между чуждото тяло и раната.

При поява на болестта да се ползват продукти с активни вещества Дифенконазол или Флутриафол в сътветните за културата и продукта дози и моменти.

При сеитба на пролетна рапица полето трябва обработване на рапица да се бранува след обилни валежи.

При средни и тежки почви уплътняването се извършва главно в областта на плужната пета, при леките почви - в подпочвените слоеве.

Фосфорните и калиевите торове се внасят с основната обработка на почвата, а азотните – като подхранване. За формиране на добър добив от семена се препоръчват следните торови норми:

Рапичен бръмбар - характеризира се с устойчивост на замръзване. В същото време паразитът започва да уврежда зимната рапица на етапа на образуване на пъпки.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Основни препоръки при преработка на рапица”

Leave a Reply

Gravatar